12141/144
Carl Milton Jensen (f. Slagelse 1855, d. Højbjerg 1928)
“Solopgang over Mariager fjord”. Sign. MJ. Olie på lærred. Lysmål 27×40. Rammemål 40×55. Indrammet.
Afskalning på rammen.
Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag