876/31
C. F. Sørensen (f. Samsø 1818, d. København 1879)
Parti fra Københavns Havn med talrige skibe og lodsbåd. Sign. C. Frederik Sørensen 1862. Olie på lærred. 53×80.
Malerier, 28. november 2017
Vurdering
Hammerslag