2033/302
Dansk stavbarometer i kasse af mahogni. Sign. I.C. Thiele, Kiøbenhavn. Ca. 1900. H. 95. B. 12.
Fremstår med alders-og brugsslitage, inklusiv ridser og mærker. Afslag på hjørne. Mindre revner i finéren. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag