2033/​302

Dansk stavbarometer i kasse af mahogni. Sign. I.C. Thiele, Kiøbenhavn. Ca. 1900. H. 95. B. 12.

Fremstår med alders-og brugsslitage, inklusiv ridser og mærker. Afslag på hjørne. Mindre revner i finéren. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

250 DKK

250 DKK