905/136
Nederlandsk maler, 17. årh.
Gotisk kirkeinteriør. Betegnet P. Neefs. Olie på lærred. 55×70.
Proveniens: Herregården Oxholm i Nordjylland.
Lærredet er dubleret. Reparation samt mindre retoucheringer. Behov for rensning. Krakeleringer samt enkelte minimale afskalninger.
Malerier og tegninger, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag