2010/673
Karel Novosad (f. 1944)
Geometrisk komposition. Sign. Novosad 77, 124/500. Skulptur af akryl/perspex. H. 10. L. 20. B. 3.
Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. marts 2020
Vurdering
Hammerslag