2248/873
Bent Karlby (f. Aa 1912, d. 1998)
“Gothic”. Et par væglamper af messing. Udført og mærket hos Lyfa. H. 28. B. 21. (2)
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 29. november 2022
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|