2109/159
En samling af diverse laboratorieudstyr mm. bl.a otte mikroskober i kasser, Leitz Wetzlar No 83374, Leitz Wetzlar No 56355, Koristka Milano, Zeiss Jena 7530, Seibert, Georges Oberhaeuser, Place Dauphine, 19, Paris og to mikroskober uden fabrikat. Derudover medfølger bl.a to vægure, lommeur, kompas, diverse tomme æsker og ekstraudstyr samt præparater.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle af instrumenterne mangler løsdele.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud