1335/138
Carl H. Fischer (f. Horsens 1885, d. 1955)
En opstilling med gule roser, frugter, kobberkedel, glas, vinflasker og en perlekæde på et bord. Sign. Carl H. Fischer. Olie på lærred. 90×70.
Mindre rift (1 cm) i lærred.
Ældre malerier og møbler, 26. august 2013
Vurdering
Hammerslag
68 bud