I. H. Brandt (f. København 1850, d. Frederiksberg 1926)
Kostald med høns ved stalddøren. Sign. I. H. Brandt, 1886 og på udstillingsetiket på blændrammen. Olie på lærred. 45×55.
Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. januar 2020
23 bud