2116/243
En samling af 22 dele kinesisk blå/hvidt porcelæn, bestående af bl.a tallerkener, kopper, hjelmkande, vase mm. Alle effekter med skår, reparationer eller revner. Delvis 18. årh. (22)
All items with repairs, cracks and nicks.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag
29 bud