1920/1644
To pokaler af glas, slebet med blomster og bladværk, den ene med tekst, balusterformede snoede stilke på runde fodstykker. 18. årh. H. 19,5 og 23 cm. (2)
Den største med afslag på fodstykke. Almindelig brugsslitage.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag