1850/8567
Et par medaljoner af sølv med profilportræt og monogram af Dronning Lovisa af Sverige. L. incl øsken 2,5 cm. (2)
Proveniens: Hendes Højhed Prinsesse Elisabeth til Danmark (1935–2018).
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
H.H. Prinsesse Elisabeth til Danmark, 13. december 2018
Vurdering
Hammerslag