Ubekendt maler, 18. årh.s sidste tredjedel
Portræt af en herre i en hvid guldkantet jakke. Usigneret. Olie på lærred monteret på lærred. 50×41. Oval.
Enkelte minimale afskalninger. Krakeleringer af forskellig størrelse. Restaureret. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
24 bud