1202/1018
L. A. Ring (f. Ring 1854, d. Roskilde 1933)
Dreng med en armbrøst ved foden af en bakke. Sign. L. A. Ring 90. Olie på lærred. 40×34.
Minimale afskalninger samt mindre krakeleringer. Lærredet er dubleret.
Malerier, 11. januar 2012
Vurdering
Hammerslag