2414/198
Rasmus Christiansen (f. Bjertrup v. Skanderborg 1863, d. København 1940)
Sommerlandskab med sortbrogede køer på græs. Sign. R x Chr. Olie på lærred. 45×63.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag