Gary Kuehn (f. Plainfield, New Jersey 1939)
Uden titel. Sign. på bagsiden G. Kuehn 1970. Mixed media på to halvrunde lærreder adskilt af en kile i aluminium. Diam. 85.
Proveniens: Privatsamling, Sverige.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 16. juni 2020