872/42
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Amagerkoner sælger friske grønsager på Højbro Plads. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 58×75.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag