2131/​47

Fransk lysekrone af forgyldt bronze med 12 lysarme i to etager. Louis XV stil, 19. årh.s slutning. H. 72. Diam. 60.

Ridser og mærker. Brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag