2131/47
Fransk lysekrone af forgyldt bronze med 12 lysarme i to etager. Louis XV stil, 19. årh.s slutning. H. 72. Diam. 60.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag