1823/908
Peter Ulstrup Hansen (f. Klint, Ods Herred 1876, d. Lyngby 1943)
Norsk vinterlandskab med sneklædte fjelde og hytte. Sign. Ulstrup-H. Olie på lærred. 101×147.
Krakeleringer. Behov for rensning.
Moderne kunst og design (udskudt), 7. juni 2018
Vurdering
Hammerslag