1823/​908

Peter Ulstrup Hansen (f. Klint, Ods Herred 1876, d. Lyngby 1943)

Norsk vinterlandskab med sneklædte fjelde og hytte. Sign. Ulstrup-H. Olie på lærred. 101×147.

Krakeleringer. Behov for rensning.

Moderne kunst og design (udskudt), 7. juni 2018

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

100 DKK

100 DKK