1831/1241
Smykkesæt af sterlingsølv bestående af bladformet broche og et par øreclips. Produceret for A. Michelsen. L. 7,6 og 3 cm. (3)
Fremstår med stærk alders- og brugsslitage. Brochen har dybe ridser langs bladryggen og brochenålen er skæv.
Smykker, 1. august 2018
Vurdering
Hammerslag