872/255
Sengustaviansk konsol af forgyldt træ med plade af hvid Carrara marmor, udskåret med lyrre flankeret af overflødighedshorn. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 76. B. 84. D. 40.
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag