Ubekendte malere, 18.-19. årh.
En samling af syv miniatureportrætter forestillende seks damer og en herre. Én sign. Othon, seks usigneret. Seks gouache på ben, én olie på ben. Varierende mål fra 5×4 til 11×9. (7).
Mindre aldersrelateret slitage. Et dameportræt uden glas og med ridser samt afskalninger, et dameportræt med fugtskader, revner og afslag, et dameportræt med revner og afslag. Undersøgt i rammer.
Ældre malerier og møbler, 24. juni 2019