2142/​100

N. F. Schiøttz-Jensen (f. Vordingborg 1855, d. København 1941)

En ung italiensk kvinde bærende på en kurv. Sign. N. F. Schiøttz-Jensen. Olie på lærred. 53×37.

Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK
(Autobud) 2.400 DKK
2.300 DKK
(Autobud) 2.200 DKK
2.100 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK