2009/325
Tre persiske fliser af frittegods, heraf to cirkulære, dekorerede i farver med figurer, fulge og blomstrende træ. 19.-20. årh. Diam. 26 og 22×16. (3)
Glasurafslag på hest. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag