2009/​325

Tre persiske fliser af frittegods, heraf to cirkulære, dekorerede i farver med figurer, fulge og blomstrende træ. 19.-20. årh. Diam. 26 og 22×16. (3)

Glasurafslag på hest. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK