2048/​842

Torben Jørgensen (f. 1945)

Bordlampe af klart glas monteret med lys skærm. Model 337. Udført for Holmegaard. H. inkl. skærm. 52.

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Ny skærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK