2048/842
Torben Jørgensen (f. 1945)
Bordlampe af klart glas monteret med lys skærm. Model 337. Udført for Holmegaard. H. inkl. skærm. 52.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Ny skærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag