1947/​107

Franskl vitrineskab af hvidmalet træ, buet top udskårt med ornamentik, skrå sider og front med glas. 19. årh. H. 215. B. 173. D. 40.

Senere bemaling. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag