1947/107
Franskl vitrineskab af hvidmalet træ, buet top udskårt med ornamentik, skrå sider og front med glas. 19. årh. H. 215. B. 173. D. 40.
Senere bemaling. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag