2413/​752

Per Linnemann-Schmidt (f. København 1912, d. 1999)

Annelise Linnemann-Schmidt

Cirkulært fad af stentøj, dekoreret med grøn og blå glasur, modelleret med stempelmønster i relief. Sign. APLS, Palshus, Denmark, C 114. H. 10. Diam. 33.

Ridser indvendigt.

Moderne kunst og design, 26. marts 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag