2009/​390

Tysk parykæske af bemalet spåntræ, dekoreret med blomster, låget med tryk og inskription 19. årh. H. 14. L. 43.

Revne i træet. Mindre fugtskjolder. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag