2009/390
Tysk parykæske af bemalet spåntræ, dekoreret med blomster, låget med tryk og inskription 19. årh. H. 14. L. 43.
Revne i træet. Mindre fugtskjolder. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag