2124/​631

Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)

Komposition fra bogomslag. Tryksign. Alechinsky, IV 1962. Litografi i farver. Bladstørrelse 32×49.

Undersøgt i ramme. Midterfold, hjørnerne er lidt medtaget, samt småfolder.

Moderne kunst og design, 15. juni 2021

Vur­dering

1.200 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 950 DKK
900 DKK
850 DKK
(Autobud) 800 DKK
750 DKK
650 DKK
600 DKK