2124/631
Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
Komposition fra bogomslag. Tryksign. Alechinsky, IV 1962. Litografi i farver. Bladstørrelse 32×49.
Undersøgt i ramme. Midterfold, hjørnerne er lidt medtaget, samt småfolder.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag