2016/22
Laurits Tuxen (f. København 1853, d. sst. 1927)
Landskab med en mand stående ved et bål på stranden, verso landskab med aftensol over klitterne. Dobbeltsign., utydeligt dateret på bagsiden. 22–8-20? Olie på plade. 20×28,5.
Overfladeridse recto under blå. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud