2003/190
Dansk maler, 19. årh.
Kystlandskab med sejlskibe i Sundet. Sign. monogram 96. Olie på papir monteret på lærred. 16×26.
Minimale krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. januar 2020
Vurdering
Hammerslag