2013/841
Gunni Omann (f. 1930, d. 2009)
Rundt udtræksbord af palisander med tre tillægsplader, heraf én med sarg. Model 55. Udført hos Omann Jun's Møbelfabrik. H. 71. Diam. 121. L. 271. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte finérskader.
Moderne kunst og design, 24. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud