1948/​455

Russisk ikon med fremstilling af Skt. George der bekæmper dragen. Tempera på træpanel. 18–19th century. 48×38,5.

Mindre krakeleringer. Restaureret.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag