1948/455
Russisk ikon med fremstilling af Skt. George der bekæmper dragen. Tempera på træpanel. 18–19th century. 48×38,5.
Mindre krakeleringer. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag