2442/844
Heinrich E. C. Wenck (f. Aarhus 1851, d. 1936)
Stort dobbelsidet skrivebord af mahogni, massiv bordplade, front og bagside med skuffer og låger. Ca. 1910. H. 80. L. 173. B. 116.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Nøgler medfølger.
Vurdering
1063550 | ||
801981 | ||
1063550 |