2024/​59

Fransk kartelur af forgyldt bronze. Louis XV stil, 19. årh.s slutning. H. 52. B. 25.

Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Pendul medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.600 DKK

3.600 DKK