2024/59
Fransk kartelur af forgyldt bronze. Louis XV stil, 19. årh.s slutning. H. 52. B. 25.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Pendul medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag