Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)
“Aicha eté”. Sign. Corneille 91. Akvarel og gouache på papir. Lysmål 34×26.
Undersøgt i ramme. Misfarvninger. Fugtpletter og fugtskjolder. Større afrivning i nederste venstre hjørne.