2008/11
Stor russisk ikon med fremstillingen af Jesu korsfæstelse. Tempera på træpanel. 19. årh. 69×51.
krakeleringer. Retoucheringer/Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag