2008/​11

Stor russisk ikon med fremstillingen af Jesu korsfæstelse. Tempera på træpanel. 19. årh. 69×51.

krakeleringer. Retoucheringer/Restaureret.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag