12048/47
Svensk lommelærke af glas prydet med Oscar II's monogram samt våbenskjold med kronet springende løve. Sverige 19. årh.s anden halvdel. H. 18.
Almindelig brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 26. november 2020
Vurdering
Hammerslag