Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
Spisebord med uoriginal plade af riopalisander. Stel og sarg af stål. Stel model AT-318. Udført hos Andreas Tuck. H. 71. L. 180. B. 80.
CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.
Stel med overfladerust. Plade med brugsslitage herunder ridser, mærker og enkelte afslag. Manglende tillægsplade.
Moderne kunst og design, 9. august 2016