12005/132
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
Estève: Peintures Recentes. Udstillingsplakat, 1977. Usign. Litografisk tryk i farver. 70×50.
Litteratur: Maurice Estève. L'Oeuvre Gravé. Catalogue Raisonné. 1986. Les affiches s. 140.
Undersøgt i ramme. Enkelte folder i papiret. Beskåret forneden.
Kunst, antikviteter & design, 30. januar 2020
Vurdering
Hammerslag