1921/925
J. F. Willumsen (f. København 1863, d. Cannes 1958)
“Krøbling”, “Kone, der skærer sten”, “To kvinder ved en væv”. Tryksign. J. F. W. og J. F. Willumsen, de to 1887. Litografi og to raderinger. Lysmål 12×17–17×12, bladstørrelse 21×27. (3)
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 21. maj 2019
Vurdering
Hammerslag