2427/35
Svensk skab af bemalet træ, overdel med to døre bag hvilke hylder, underdel med to skuffer. Barok form, 19. årh. H. 199. B. 107. B. 40.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. Nøgle medfølger.
Vurdering