1926/1531
Opsats af sølv, indvendigt forgyldt, prydet med blomster- og bladfrise, hvælvet fodstykke med bladfrieze. Udtagelig indsats af glas. København 1917. Vægt ekskl. glas 817 gr. H. 23,5 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Varia, 27. juni 2019
Vurdering
Hammerslag
14 bud