2439/641
Gio Ponti (f. Milano 1891, d. sst. 1979)
Kande af klart glas, ilagt vertikale striber i blå og grøn. Usigneret. Udført hos Venini, Murano. H. 17.
Almindelig brugsslitage. Indvendigt med kalkaflejringer.
Moderne kunst og design, 24. september 2024
Vurdering
Hammerslag