2439/​641

Gio Ponti (f. Milano 1891, d. sst. 1979)

Kande af klart glas, ilagt vertikale striber i blå og grøn. Usigneret. Udført hos Venini, Murano. H. 17.

Almindelig brugsslitage. Indvendigt med kalkaflejringer.

Moderne kunst og design, 24. september 2024

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag