1419/1156
Safir- og tsavoritbroche af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med talrige facetslebne rubiner, multifarvede safirer og grønne tsavoriter. L. 7×5,3 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 7. maj 2014
Vurdering
Hammerslag
10 bud